Toimus Noorte Akadeemia III lennu II sessioon

5.-6. juuni toimus Noorte Akadeemia II sessioon. Sessiooni peateemaks oli “Poliitikate kujunemine ja riigieelarve”. Reede pärastlõunat alustas Annika Arras poliitikate kujunemisest. Arras avas poliitika telgitaguseid, kuidas erakonnad oma teraviku sätivad ning kuidas proovitakse ühiskonna muutusi juhtida.

Peale sissejuhatust poliitika kujundamise maailma toimus rahvusvaheline arutelu. Disskussiooni teemaks oli koroonakriis Euroopa mastaabis. Osalejateks Andres Sutt, riigikogu liige, Reformierakond, Eesti; Balint Gyevai, Lymec’i peasekretär ja Dan-Aria Sucuri, Asepresident; Jelena Jesajana, Attistibai peasekretär, Läti; Björn Bonsdorff, Poliitnõunik, Svenska Bildningsförbundet, Soome SFP, Soome. Arutelu modereeris Kristo Enn Vaga.

Päeva lõpetas Katri Link, Tallink Grupi kommunikatsioonijuht, kes koolitas noori kriisiaja kommunikatsioonist, teemast millega Tallink Grupil oli väga hiljutine kokkupuude. Kõik eelolevad esitlused ja teemad olid ka õhtusöögi lauas kuumad jututeemad.

Järgmise päeva esimene esineja oli Eva-Maria Kangro, kes rääkis vaimsest tervisest ning kuidas stressirohketes olukordades ning positsioonidel vaimselt vormis püsida. Arvestades, kui kõrgele on Noorte Akadeemia eelmiste lendude vilistalsed jõudnud siis selline koolitus tänastele noortele akadeemikutele oli kindlasti väga tähtis.

Peale vaimset virgutust tuli päeva kõige numbrirohkem esitlus, esinejaks endine peaminister Taavi Rõivas. Rõivas tegi ettekande riigieelarve kokkupanemisest. Ehk kust tuleb raha ja kuhu läheb raha ning kes ning kuidas seda otsustatakse.

Peale väikest pausi said noored nüüd ise mõelda töötoas, kus ülesandeks oli välja mõelda omalt poolt riigieelarve tulude ja kulude poole uued eelarveread. Gruppide töid hindas ja kommenteeris Rõivas.

Päeva lõpetas debatt endise sotsiaalministri, Taavi Rõivase ja tänase sotsiaalministri Tanel Kiige vahel. Teemaks oli “Kust raha tuleb ja kuidas seda jagada?”, modereeris Annika Arras.

Noorte Akadeemia on Liberalismi Akadeemia poolt kokkupandud koolitusprogramm noortele vanuses 16-30, kus vormitakse igast noorest tulevane tippjuht. Programm koosneb kaheksast sessioonist ja vältab kokku poolteist aastat.