Toimus Noorte Akadeemia III lennu esimene sessioon

7.-9. veebruaril toimus Noorte Akadeemia esimene sessioon. Esmalt koguneti üksteisega tutvumiseks kohvikusse Viktus ja kuulati ühiselt Kaspar Korjust ning tema senist teekonda. Kaspar rääkis lähemalt oma tööst e-residentsuse programmis ja kogemusest noore ettevõtjana.

Järgmisel päeval liiguti ühtselt Kuke Turismitallu, kus toimus sessiooni peamine tegevus. Laupäeva lõunat alustati koos Siim Kallasega, kes rääkis liberalismi olemusest ja selle peamistest konkurentidest. Arutelu modereeris Kristo Enn Vaga.

Pärast Siim Kallast tegi ettekande pikaaegne sotsioloog ja endine Riigikogu liige Rain Rosimannus. Ta andis ülevaate Eesti poliitika arenemisest ja trendidest, mis on arengu selliseks kujundanud. Lisaks andis Rain Rosimannus ülevaate poliitilisest andmeanalüüsist ehk kuidas kasutatakse uuringuid ja küsitlusi poliitiliste sõnumite tootmisel ära.

Vahepeal sai vabas vormis vestelda, millele järgnes Annika Arrase ettekanne. Annika oli pikaaegne Reformierakonna kampaaniajuht ja hetkel tegutseb Eesti suurima kommunikatsioonibüroo Miltton New Nordics tegevjuhina. Ta rääkis nii Eesti poliitiliste kampaania arengutest, kui ka brändi puhtuse ja järjepidevuse tähtsusest. Annika vürtsitas oma ettekannet ka mitme huvitava vana kampaaniaklipiga ja lasi neid osalejatel analüüsida.

Laupäeva õhtusöögi juurde käis vabas vormis jutuajamine Anti Haugasega, kes oli Noorte akadeemia I lennu vilistlane ja ka 2017. aastal Võru linnapeakandidaat. Õhtu lõpetas tore mälumäng ja kuum saun.

Pühapäeval tegi noortele akadeemikutele kaheosalise juhtimiskoolituse endine minister, Riigikogu liige ja praegune Eesti tööandjate keskliidu juht Arto Aas. Ta lõpetas oma ettekande sisuka personaalse ülesandega, mis andis noortele hiljem kodus palju mõtlemisainet.

Noorte Akadeemia on Liberalismi Akadeemia poolt kokkupandud koolitusprogramm noortele vanuses 16-30, kus vormitakse igast noorest tulevane tippjuht. Programm koosneb kaheksast sessioonist ja vältab kokku poolteist aastat.